شهرداری رامسر

شورای اداری شهر

صورتجلسه

پیرو دعوتنامه شماره 1/8455-24/9/87 و در سایه توجهات حضرت حق اولین جلسه شورای اداری شهرداری رامسر در تاریخ 25/9/87 در ساعت 6:30 بامداد در دفتر شهردار با حضور مدیران دوایر آغاز گردید.

در ابتدای جلسه مهندس مرادی شهردار محترم رامسر ضمن عرض سلام و خوشامدگویی به اعضاء حاضر در جلسه اظهار داشتند که علت تشکیل جلسه در ساعات اولیه صبح ایجاد یک فضای شاد و روحیه مناسب در همکاران برای آغاز یک روز خوب کاری بوده و از معاونت اداری مالی خواستند از واژه ها و ادبیات سازمانی مناسب در ابلاغ ها و نامه های اداری به جهت حفظ شأن و حرمت مسئولین استفاده شود . در ادامه مهندس مرادی رضایت مندی خود را از عملکرد سیستم به نسبت امکانات موجود اعلام داشته و متذکر گردیدند تلاش روبه رشد همکاران در طی 23 روز گذشته از نگاه تیزبین شهروندان و مسئولین شهری دور نمانده است . ایشان با اشاره به توانمندی مسئولین شهرداری از ایشان خواستند که طرح ها و برنامه های خود را بصورت دو طرفه و با در نظر گرفتن امکانات ، نیازها و اولویت های در نظر گرفته شده تهیه نمایند و مطمئناً با توجه به تجربیات ارزشمند عزیزان در بخش مدیریت شهری برنامه های ارائه شده می تواند بصورت مدل اجرای مناسب در سایر بخشها مورد استفاده قرار گیرد. ایشان با اشاره به تلاش بی شائبه همکاران ، زمان اجرای فاز دوم برنامه های شهری را از 3 ماه به 15 روز بعد تقلیل دادند .

در ادامه آقای مهندس مرادی  اعلام داشتند با حفظ حریم اداری و شخصیتی افراد اجازه ندهیم در حوزه های تخصصی و کاری هر کدام از ما افراد غیر متخصص دخالت و اعلام نظر نمایند . مطمئناً کمک تمامی افراد در پیشبرد امور بسیار لازم و ضروری است اما دخالت قابل قبول نمی باشد . ایشان طی بیاناتی به نکاتی چند بشرح ذیل نیز اشاره داشتند .

از روابط عمومی شهرداری خواستار پیگیری هر چه بهتر در ضبط ، ثبت و اطلاع رسانی کارهای اجرائی و عمرانی و تلاش های همکاران در بخش های مختلف به عموم مردم شدند .

از همکاران احترام متقابل و خوشرویی با ارباب رجوع را خواستار با ذکر این نکته که با وجود
هم عقیده بودن در روش اجرای کار اختلاف سلیقه ها طبیعی است و مطمئناً در پیشبرد اهداف موثرتر خواهد بود تا بتوانیم ذهنیت نامناسبی که مابین شهرداری و شهروندان آنهم نه به علت عدم تلاش همکاران بلکه به دلیل عدم وجود زیرساخت ها بوجود آمده مرتفع نمائیم .

سپس آقای مولایی معاونت شهرداری با اشاره به پروژه ساماندهی ساحل دریا خواستار استفاده درست از مخلوط رودخانه ای که با زحمت و تلاش فراوان بدست آوردند شده و اعلام داشتند که در اجرای کار از مصالح سنگین و تخته سنگهای رودخانه ای بزرگ در بستر کار استفاده شود تا هزینه های سربار در انتقال مخلوط نرم و هدر رفتن آن را شاهد نباشیم .ایشان با ذکر این نکته که نظارت و بررسی دقیق پروژه های عمرانی مستلزم وجود نقشه برآورد و طرح اجرایی است خواستار تهیه و تنظیم مدارک مستند قبل از اجرای هر پروژه گردیدند.

عدم حضور بعضی از مسئولین نیز یکی از مواردی بود که آقای مولایی مطرح نمودند و خواستار دقت بیشتر و حضور به موقع همکاران در جلسه شورای اداری گردیند .

سپس آقای مولایی کار مسئول موتوری در توضیحاتی به عدم هماهنگی واحدها در استفاده از ماشین آلات شهرداری وگاهاً دخالت های مسئولین و ناظرین پروژه ها در بکارگیری تجهیزات اشاره داشتند و خواستار هماهنگی بیشتر به منظور بهره برداری بهتر شدند .

سپس آقای مهندس مرادی در تأکید مسائل مطرح شده اعلام داشتند وظیفه برنامه ریزی و هماهنگی استفاده از ناوگان پارک موتوری بر عهده مسئول پشتیبانی واحد خدمات شهری می باشد و واحد موتوری به جهت سرعت بخشیدن در اجرای کار ملزم به تهیه فرم ورود و خروج و ساعت استفاده از ماشین آلات نموده و در صورت مشاهده تمرد راننده در اجرای برنامه ارائه شده روزانه برخورد قانونی لازم با ایشان صورت گیرد .

نکته دیگر که در این مورد مطرح گردید کنترل دقیق در سرویس دهی و تعمیرات به موقع ماشین آلات و همزمان استفاده مناسب و کافی از ماشین آلات بوده تا در سالهای مورد محاسبه در استهلاک ماشین آلات استفاده کافی از امکانات صورت گرفته باشد .

-      مورد بعدی مطرح شده در شورای اداری مسائل مربوط به تقسیم بندی شهر به نواحی سه گانه براساس تقسیم بندی طرح تفصیلی بوده که مسئول خدمات شهر موظف به تأمین لوازم برای نواحی مختلف و امور مربوط به آن می باشد .

-      تشکیل کمیته ارزیابی تعیین خسارت نیز آخرین مبحث ارائه شده در اولین جلسه شورای اداری بوده که وظیفه آن بر عهده آقای سید محمد مولایی معاونت شهرداری گذاشته شد جلسه رأس ساعت 7:25 دقیقه صبح با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه پذیرفت و جلسه بعد به تاریخ 10/10/87 موکول گردید .

صورتجلسه

پیرو دعوتنامه شماره 3/9010 مورخ 9/10/87 دومین جلسه شورای اداری شهرداری در ساعت 6 بامداد مورخ 10/10/87 در دفتر شهردار با حضور مدیران شهرداری آغاز گردید :

در آغاز جلسه معاونت اداری مالی بمنظور پیگیری موارد مطرح شده در جلسه قبل موارد ذیل را یادآور نمودند .

1-    تعیین اعضاء کمیته تعیین خسارت.

2-    تهیه فرمهای خروجی ماشین آلات و گزارش کارکرد آنها.

3-    گزارش در مورد نحوه استفاده از مصالح در ساحل پلاژ شهرداری.

در مورد بند 1 آقای مولایی معاونت عمرانی در پیشنهادی ، اعضاء ذیل را بعنوان کمیسیون تعیین خسارت معرفی نموده اند آقای مولایی کار ، آقای شاهمنصوریان ، آقای جمشید زیتونی و آقای مهران حلاجیان

ضمناً ایشان از همکاران خواستند با اهتمام بیشتری در نماز جماعت شهرداری شرکت نمایند نماز جماعت سبب تحکم دوستی و وحدت در بین همکاران خواهد شد .

در پیگیری بند 2 صورتجلسه گذشته آقای مولایی کار اعلام داشتند فرم های مربوط به ورود و خروج ماشین آلات تهیه شده پس از تأئید واحد خدمات شهری در پارک موتوری حفظ و نگهداری می شود اجرای این طرح از شنبه مورخ 14/10/87 می باشد در این خصوص آقای مهندس مرادی اعلام داشتند زمان کارکرد ماشین آلات منطقی به نظر نمی رسد کارکرد ماشین آلات آنهم در زمان و ساعات اداری پاسخگوی کارهای عمرانی شهرداری نیست و هر حرکتی بمنظور ایجاد نظم در استفاده بهینه از ماشین آلات قابل پیگیری است از نیروهای موتوری و رانندگان به خوبی استفاده شود اضافه کارها متناسب با اجرای کار پرداخت شود و در روزهای تعطیل از رانندگان بصورت مفیدتر استفاده گردد.

در مورد بند 3 صورتجلسه آقای ناصح توضیحاتی به شرح ذیل اعلام داشتند ایشان با بیان این نکته که ساحل رامسر آبروی شهر رامسر است و جهت اجرای طرح های مورد نظر شهرداری در پلاژها و سواحل نیاز به استفاده از مصالح سنگین در لایه زیرین و مصالح نرم تر جهت پر نمودن فواصل و فضاهای خالی است و نحوه چیدمان براساس نقشه  و طرح ارائه شده صورت می گیرد آقای مهندس مرادی خطاب به آقای صفری خواستند مجوزات لازم در خصوص برداشت از بستر رودخانه بدون لطمه زدن به حاشیه ها و سیل بندها از فرمانداری اخذ شود و در نظر داشته باشیم بمنظور اجرای طرح های عمومی و عمرانی شهرداری اولویت برداشت مصالح از رودخانه های حریم شهری مربوط به شهرداریهاست . ایشان متذکر شدند که با وجود اجاره بیل چرخ زنجیری همکاری لازم جهت اصلاح بریدگی ایجاد شده در بستر رودخانه براثر سیل اخیر صورت گیرد.

در ادامه جلسه آقای صفری مسئول حقوقی و املاک پیشنهاد ایجاد کمیته عمرانی بمنظور تشکیل جلسات پیگیر و مستمر بمنظور پیشبرد برنامه ها و عدم تداخل واحدها در پروژه های عمرانی را داشتند .

آقای شاهمنصوری کارپرداز شهرداری نیز پیشنهاد صدور برگه های خرید برای دوایر مختلف را بمنظور کنترل خریدها داشتند که جناب مهندس مرادی در توضیحاتی بر نقش مهم تدارکات بعنوان امین شهرداری در خریدها اشاره نموده و پیشنهاد کنترل بیشتر مسئول تدارکات بجای صدور برگهای خرید را نمودند . ایشان همینطور از دو بزرگوار آقای علیرضا رضی کاظمی و سید کمال سیدی بعنوان اعضاء محترم شورا که لطف کرده و در جلسه دوستانه شورای اداری شرکت نموده اند تشکر کرده و خواستار استفاده از فرمایشات این عزیزان شدند ایشان در توضیحاتی اعلام نمودند که اشکال شهرداریها این است که پس از گذشت مدتی واحدها بصورت جزیره های جداگانه اداره می شود و این جلسات پلی است بین این جزیره ها و کمک 
می کند که واحدهای مختلف بمنظور افزایش توانمندی شان در اجرا از تجربیات و راهنمائی های یکدیگر استفاده کند با وجود کاستی های فروان فعالیت های بسیار خوبی در چهارچوب برنامه های شهرداری صورت گرفته و برنامه های بسیار خوبی نیز در دست تهیه است برای هدفمند کردن فعالیت ها و رضایت مندی هرچه بیشتر شهروندان ، ایشان در بیاناتی دیگر به اعمال ماده 99 قانون شهرداریها و شناخت حریم شهرها اشاره نمودند حریم شهرها به عنوان یکی از سوپاپ های اقتصادی همیشه مورد توجه شهرها بوده و خواستار تعاملات و تبادل نظرهای هر چه بیشتر در غرب استان شدند تا برای حریم ها تعیین تکلیف مناسب صورت بگیرد با کمک از قوانین مصوب سال 84 دولت ، ایشان در پایان صحبت موارد ذیل را به مسئولین یادآور شده و خواستار پیگیری هر چه سریعتر و ارائه گزارش در جلسه شورای اداری بعد شدند .

1- آقای حلاجیان پیگیری معضلات سد معبر و ارائه برنامه زمان بندی مربوط به اجرا و استفاده از ابزارهای قانونی و همینطور ارائه گزارشات لازم جهت برگزاری کمیته صنوف آلاینده بند 20 ماده 55 قانون شهرداریها ، پیگیری نظافت محلات از طریق شرکت های خصوصی .

2- آقای مولایی نسبت به مکاتبات لازم در خصوص اخذ مجوز تهیه لوازم دفاع شخصی مربوط به مسئولین بخصوص مسئولین اجرایی براساس دستورالعمل وزارت کشور .

3- آقای حلاجیان  گلجاری و آقای خبازیان ارائه و جانمائی فضاهای مناسب بمنظور ایجاد پارکها کودک محله ای از زمین های موجود شهرداری یا استفاده از زمین های متروکه براساس ماده 110 قانون شهرداریها .

4- آقای ناصح مدیر ناحیه 1 تا پایان وقت اداری روز 12/10/87 نسبت به هماهنگی های مورد نیاز مربوط به نیروها و امکانات لازم با مسئولین فضای سبز و خدمات شهری را صورت دهند .

5- خانم مشائی پیگیری لازم در خصوص اتوماسیون ماد صد و اجرایی نمودن آن در حداقل زمان ممکن و استفاده از یکی از نیروهای دبیرخانه در روزهای کمیسیون بعنوان اپراتور  هزینه غذای شیفت های 
آتش نشانی پیگیری و سریعاً انجام شود . اقدامات لازم در خصوص درجات آتش نشانی صورت گیرد . کمیته درآمدزایی گزارش کاملی ارائه دهد در زمینه کارهای انجام شده .

آقای مجدی مدیر سازمان حمل و نقل در مورد کنترل هر چه بیشتر پارکبان و توجه عامل های اجرایی به نحوه اجرایی کار که در اولویت رضایت مندی مردم در نظر باشد در مورد ساعت استفاده از پارکبان به مردم اعتماد کنیم و مبالغ در زمان استفاده شناور باشد بطور مثال تعرفه 1 ساعت با تعرفه 5 دقیقه استفاده از پارکبان فرق داشته باشد .

پس از اتمام تذکرات مهندس مرادی آقای رضی کاظمی پس از سلام و تبریک آغاز کار مهندس مرای در سمت شهردار و همچنین تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان و خسته نباشید به همکاران مطالبی چند در مورد حریم شهری بحث های درون سازمانی و درآمد شهرداری ارائه نمودند ایشان اظهار امیدواری نمودند که این جلسات حلقه های اتصال واحدها را بیشتر نموده و مسیر را برای وصول درآمدهای بیشتر ، تأمین بودجه مصوبه و همچنین اجرای طرح های عمرانی مفیدتر در نتیجه رضایت مندی عمومی ایجاد نماید . جناب آقای رضی کاظمی خواستار عملکرد یکنواخت سد معبر و جمع آوری هماهنگ و یکپارچه در سطح شهر شدند و همکاران را از برخوردهای مقطعی برحذر داشتند .

آقای سیدی عضو دیگر شورا نیز سخنگوی بعدی جلسه بودند . ایشان در بیاناتی خواستار هماهنگی هر چه بیشتر در ارسال و مکتوبات و درخواست ها به شورا شدند تا گاهاً عدم تصویب پیشنهادها حس بی اعتمادی را در بین شهروندان و شهرداری و شورا ایجاد نکند.

عملکرد کمیسیون معاملات شهرداری و هماهنگی های لازم در زمان خریدهای ضروری اعتراضات رانندگان ماشین آلات سنگین آیتم های بعدی مورد اشاره ایشان بود .

پس از صحبت های اعضاء محترم شورا جناب آقای مرادی در توضیحات تکمیلی اظهار امیدواری نمودند که با همدلی بیشتر همکاران و توجه باینکه حضور همه ما در بخش خدمات رسانی مسئولیت ما را دوچندان کرده و هرگونه اختلاف سلیقه نباید مانعی در پیشبرد اهداف مان باشد و با در نظر گرفتن تعادل و انصاف در رفتارها و نظارت هر چه بیشتر در اجرای امور و حذف نگرش های شخصی و فردی و ایجاد ساز و کارهای با تفکرات قوی و برنامه ریزی علمی و مدیریت راهبرانه و با توجه به تلاش همکاران در سه شیفت کاری در جلسات آتی، نظرات اعضاء شورای اسلامی شهر تأمین گردد.

ایشان تأکید نمودند در چهارچوب مقررات و ضوابط از حدود اختیارات خود به طور درست منطقی و با قدرت استفاده کنیم و در راه خدمت رسانی هیچ محدودیتی ایجاد نکنیم در مورد استعلامات امور مالی هماهنگی لازم در زمان خریدهای اضطراری را بعمل آورد و بهترین خرید از همه تأمین کنندگان صورت گیرد تا حالت انحصاری نداشته باشد .

شهردار در پایان به پیشنهاد جدید شهرداری در زمینه ساماندهی به املاکی که مشمول عقب نشینی بوده و سازه های غیرمجاز مطرح در کمیسیون ماده صد دارند اشاره نمودند و اظهار امیدواری نمودند که با این پیشنهاد شهرداری و مصوبه شورای شهر 70% از مشکلات عقب نشینی و بازگشایی معابر حل گردد.

جلسه با ذکر صلوات در ساعت 8 صبح به پایان رسید .


صورتجلسه

سومین جلسه شورای اداری شهرداری رامسر در مورخ 17/11/87 در ساعت 6:35 دقیقه صبح براساس دعوتنامه شماره                      با دستور کار بررسی و پیشنهاد برنامه های عمرانی سال 1388 بمنظور تهیه و تنظیم بودجه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید .

در ادامه جلسه آقای کمالی مدیر ناحیه 1 شهرداری با ارائه گزارشی از بازگشایی کوچه خیابان مدرس متصل به چپرسر بمنظور یکی از راه های کاهش بار ترافیکی رمک در روزهای تعطیلات نوروزی و ارائه مشکلات موجود در ناحیه دست اندازها و کانال های موجود در کوی تعاونی و کوچه بنفشه اشاره نمودند .

در ادامه گزارشات آقای کمالی زمین ساحلی باغ ملی را بعنوان یکی از مکان های مناسب بمنظور اسکان مسافران نوروزی اشاره نموده و آماده نمودن زمین فوق توافق با همسایه بمنظور همکاری لازم در این بخش و آماده سازی آب ، برق و سپتیک سرویس بهداشتی و جانمائی سطل زباله و تسطیح مکان فوق از اهم برنامه ها است که نسخه آن باید در کمیته نوروزی گزارش گردد.

بازسازی فنس میدان شهید خلعتبری و جمع آوری کیوسک های بدون مجوز میدان شهید خلعتبری و ورودی کوچه ارغوان در محدوده مورد نظارت آقای کمالی و سایر کیوسک های غیر مجاز سطح شهر نیز در اولویت اجرا قرار گرفت و مسئولیت آن بر عهده آقای حلاجیان و تکاسی نهاده شد که گزارش اجرای آن در جلسه بعد ارائه گردد.

در ادامه آقای حلاجیان مدیر خدمات شهری تهیه دو دستگاه کمپرسی که بمنطور حمل زباله به کلاکولی را درخواست نموده تا جمع آوری زباله در سطح شهر بصورت روزانه انجام گیرد . خرید یک دستگاه کمپرسور و غلطک چرخ دار ویبره نیز در برنامه های عمرانی سال بعد لحاظ گردد.

آقای پایداری مسئول ماده صد نیز درخواست یک خط تلفن مستقیم و یک دستگاه کامپیوتر و پرینتر جهت اتاق جلسات را داشتند که در بودجه سال آینده برنامه ریزی شود .

آقای گلجاری مسئول فضای سبز درخواست تأمین اعتبارات لازم بمنظور حفظ و نگهداری و ترمیم فضای سبز بلوارها و میادین در اجرای طرح اصلاح هندسی میادین را داشتند .

مدیر عامل سازمان حمل و نقل نیز در ادامه جلسه طرح های آن سازمان در سال 88 را مطرح که به مواردی چون ایجاد شهرک ترافیکی و تجهیز سازمان به نرم افزار مرتبط می توان اشاره نمود.

آقای مولایی معاونت عمرانی طرح های قابل پیشنهادی در بودجه 88 به شرح ذیل ارائه نمودند .

1-    لوله گذاری خیابان طالقانی روبروی چشم انداز به منظور هدایت آبهای سطحی منطقه

2-    ایجاد کانال ها و مسیلها شناسایی شده پس از بحران سیل آبان ماه 87

3-    تملک اراضی املاک مورد نیاز به منظور توسعه شهری

4-    اصلاح تابلوهای سطح شهر تابلوهای ترافیکی و تابلوهای معرف

5-    بازسازی پیاده روها و توسعه پیاده روهای جدید

6- حفظ و نگهداری و توسعه ساختمان های شهرداری واحد شهرسازی در اولویت

در ادامه مقرر گردید واحد عمران در طی هفته آینده نسبت به ارائه برنامه های عمرانی پیشنهادی اقدام نماید .

در پایان جلسه شهردار محترم ضمن تشکر از همکاران به جهت تغییرات چشمگیر در تنظیف فضای موجود شهری حکم آقای مهندس غلامی بعنوان مدیر ناحیه 3 شهرداری را به ایشان تفویض نمودند و اظهار امیدواری نمودند که با این حرکت خدمات شهری به بطن محلات انتقال یابد .

ایشان در ادامه صحبتها عدم رضایت خویش را از بخش خدمات شهری و موتوری اعلام نمودند و مسئولیت بررسی راندمان اجرائی ماشین آلات و نظارت و برنامه ریزی واحد موتوری را به آقای مولائی نهاده و خواستار ارائه گزارش تا پایان هفته گردیدند .

جمع آوری تابلوی سه راه نادری بدلیل عدم امنیت تردد شهروندان در آن منطقه تابلوی لاین غربی جزء کارهای اجرائی هفته آینده می باشد که مسئولیت آن بر عهده آقای حلاجیان و آقای تکاسی می باشد .

جلسه ای در هفته آینده بمنظور تقسیم امکانات رفت و روب و فعالیت های عمرانی توسط آقای مولایی  خانم مشائی  آقای مظلومی  آقای حلاجیان و مسئولین نواحی برگزار گردد و نتیجه بصورت مکتوب پیگیری گردد.

مدیران نواحی توجه داشته باشند اولویت در تقسیم بندی نواحی کارهای اجرایی و رسیدگی به مشکلات و رفع معضلات عمق نواحی است و مباحث ستادی در فاز دوم اجرایی است .

آقای حلاجیان مسئول پیگیری و هماهنگی با یکی از مسئولین نواحی در زمینه واگذاری جمع آوری زباله به بخش خصوصی در ناحیه مربوطه بصورت آزمایشی گردیدند تا پس از اجرای نتایج مورد ارزیابی قرار گیرد.

آقای مجدی موظف به پیگیری و ساماندهی ترمینال ورودی شهر واقع در خیابان شهید رجائی بمنظور اصلاح و زیباسازی و ایجاد لوازم رفاهی مسافران گردیدند نتیجه در جلسه آینده گزارش گردد.

واحد فنی موظف به پیگیری کنترل و نظارت اجرای پیمانکاران در لکه گیری آسفالت گردیدند و مقرر شد از این تاریخ لکه گیری بصورت سنتی حذف و لکه ها با کاتر بصورت موزائیک خارج شود و لکه گیری انجام گیرد مسئله فوق بصورت کتبی به پیمانکار ابلاغ و در صورت مجلس اجرای کار نحوه اجرای کار قید گردد.

آقای آکنده آخرین هماهنگی ها در جلسه ای بمنظور مراسم خواهر خواندگی را بعمل آوردند و سین برنامه با هماهنگی آقای مولایی و خانم مشائی تهیه گردد.

آقای خبازیان تا جلسه آینده هماهنگی لازم در خصوص ایجاد دفتر فنی و استفاده از نیروهای متخصص فنی را بعمل آورده و نتیجه را گزارش نمایند .

جلسه با ذکر صلوات و در ساعت 8:15 دقیقه به پایان رسید .

صورتجلسه

چهارمین جلسه شورای اداری شهرداری رامسر در مورخ 5/5/88 رأس ساعت 17 برابر دعوتنامه شماره 2/4338 مورخ 4/5/88 با دستور کار پیگیری مصوبات جلسه مورخ 20/4/88 و تجلیل از جانبازان همکار با تلاوتی چند از کلام اله مجید آغاز گردید .

در ابتدای جلسه آقای مهندس مرادی با تبریک ایام شعبانیه و بررسی کمیت و کیفیت،پروژه های در دست اجرا و با بیان این نکته که تلاش همه ما باید این باشد که پروژه های عمرانی در کمترین زمان و با بهترین کیفیت اجرایی گردید  و با رضایتمندی از عملکرد شهری و نهضت آسفالت و خدمات ارایه شده به نواحی مختلف شهری که خشنودی شهروندان را در برداشته است تشکر نمودند و سپس آقای صفرنژاد فرماندار محترم نیز ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و تشکر از شهردار و پرسنل زحمتکش شهرداری و با اشاره به وفاق همکاران شهرداری و مدیریت منطقی جناب آقای مهندس مرادی و اثرات چشمگیر این مدیریت در اجرا که تحولی عظیم در عمرانی شهر را سبب گردیده مطالبی ایراد نمودند و سپس هدایایی از طرف شهرداری به همکار جانباز اهداء گردید و مصوبات به شرح ذیل مورد تأکید قرار گرفت .

- مقرر گردید آقای حلاجیان به صورت مستمر پیگیر تهیه زمین جهت دفع نخاله از سازمان مراتع و جنگلداری حسب صورتجلسه فرمانداری گردد .

- مقرر شد آقای مهندس خبازیان و معاونت امور عمرانی یا نماینده تام الاختیار شورا جهت 
تصمیم گیری نهایی در مورد خیابان شهیدبهشتی جلسه برگزار نمایند و تصمیم گیری نهایی به منظور تأیید نقشه ارائه شده صورت پذیرد.

- مقرر گردید آقای مجدی جهت رنگ آمیزی و نصب تابلو سرعت گیر در رضی محله اقدام نمایند .

- مقرر شد پیگیری لازم جهت ساماندهی روزبازارها بر اساس برنامه ارائه شده مدیریت خدمات شهری در فرمانداری و در جلسه شورای تأمین مطرح و پیگیری لازم جهت اجرایی شدن آن صورت گیرد .

- مقرر گردید حسب ابلاغ صادره گزارش عملکرد کلیه واحدها به صورت ماهانه به واحد روابط عمومی ارجاع و جهت اطلاع رسانی به شورای شهر و فرمانداری ارسال شود .

- مقررشد آقای مهندس مشائی به منظور تسریع در امر لکه گیری آسفالت و استفاده از موقعیت مناسب آب و هوایی و کنترل امور اجرایی پیمانکار مرتبط صورت مجلس هفتگی اجرای کار را تهیه و تنظیم نمود و پیمانکار لکه گیری را ملزم نماید تا تعداد اکیپ های اجرایی را افزایش دهد.

- مقرر گردید واحد اجرائیات اقدامات لازم در خصوص  مسدود نمودن فاضلاب واحدهای نگین-خلیج و براداران با هماهنگی شبکه بهداشت را معمول داشته و پیگیری لازم در خصوص وصول مطالبات از مجتمع نگین در خصوص اجرای کانال (توافق بعمل آمده در سال 86 ) واحد درآمد اقدام لازم را بعمل آورد .

- مقرر شد آقای مهندس حلاجیان نسبت به فعال نمودن کمیسیون بند 20 و تکمیل ریل باکس زباله و لایروبی انهار با هماهنگی مسئولین دوایر اقدام نمائید.

- مقرر گردید فرم های تهیه شده به منظور تعیین هزینه حمل نخاله از درب منازل به مسئولین نواحی تحویل تا نامبردگان خود نسبت به تکمیل و تهیه آن اقدام و گزارشات هفتگی به مدیر اجرائیات ارسال و واحد اجرائیات به صورت مرتب گزارش خود را در جلسه شورای اداری اعلام نماید .

- مقرر گردید مسئولین نواحی اقدامات لازم در خصوص شناسایی ساختمانها ی غیر مجاز در نواحی مربوطه را تهیه و در جلسه شورای اداری بعد به منظور پیگیری های مربوطه ارائه نمایند .

- مقرر گردید مهندس حلاجیان و مسئولین نواحی نسبت به پیگیری امور مربوط به مرمت ، رنگ آمیزی و ساماندهی کافوهای برق در سطح شهر اقدامات لازم را بعمل آورده و در جلسه آینده نتیجه به صورت مکتوب گزارش گردد .

- پس از بررسی موارد فوق الذکر جناب آقای سیدی ریاست محترم شورای شهر ضمن تشکر از زحمات همکاران شهرداری مطالبی در مورد نواحی مختلف با مدیران در میان نهادند . م/