• ساعت : ۱۴:۳۴:۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 237
  • کد خبر : ۶۶۰۵
روابط عمومی شهرداری رامسر/خواست شهردار رامسر از وزیر كشور و نماینده مجلس

درخواست شهردار رامسر از وزیر کشور و نماینده مجلس:

🌀پروژه زیربنایی کنار گذر ساحلی سبب حل معضلات ترافیکی و مکمل گردشگری است

♻️شهردار رامسر خواستار از سرگیری پروژه کنار گذر ساحلی جهت تسهیل در ترافیک عبوری و توسعه گردشگری شد

☑️به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی امینی شاد در سفر وزیر کشور به شهرستان رامسر گفت: یکی از چالش های مهم اساسی غرب استان مازندران  اینست که بدلیل نزدیکی ساحل و کوه و عرض کم ،ترافیک عبوری شمال غرب و شمال شرق کشور از مرکز شهر رامسر عبور میکند و طبیعتا بدلایل مختلف  جسم جاده های داخل شهری پاسخگوی ترافیک سنگین نبوده است.

🔘وی با بیان اینکه مردم رامسر جهت عبور  ترافیک ملی  هزینه های بالایی  را متحمل میشوند و دولت باید هزینه ها را متقبل شود تصریح کرد: در سالیان گذشته و دوره سوم شورا قرار بود کنار گذر ساحلی احداث شود که در سال ۸۵ در دولت تصویب و در سال ۹۰ مطالعات آن پایان و به اجرا رفت و در شورای عالی شهرسازی مصوب گردید و در سال ۹۱ کلنگ زنی شد و براساس مصوبه هیات وزیران ۲۰درصد آن توسط دولت و ۸۰درصد آن توسط سرمایه گذار تامین میشود.

💠وی در ادامه افزود: جهت اجرای پروژه کنار گذر ساحلی بطول ۱۰کیلومتر  بصورت پایلوت ، ۱۸۷ هکتار زمین  استحصال شود   و حدود  ۱۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برآورد شده بود که شرکت خاتم الوصیا پیمانکار و سرمایه گذار پروژه بود .

💢امینی شاد افزود: آنتن های این پروژه احداث شد و دولت بعدی وقتی  روی کار آمد متاسفانه پروژه متوقف می شود.

♨️وی خاطر نشان کرد: دولت ها نباید با اعتماد عمومی که سرمایه اجتماعی مردم است  بازی کنند، بلکه بر اساس خواست و نیازهای مردم باید گام بردارند و مردم را در برنامه ریزی، طرح ریزی و مدیریت مشارکت دهند.

🔆وی تصریح کرد:  آنزمان بدنبال آن بودیم شهرداری و شورای اسلامی شهر رامسر نقش آفرینی کند و شریک سرمایه گذار شده و اوراق مشارکت را خریداری و بین مردم تقسیم کند و مردم در روند اجرا سهم داشته و سرمایه گذار باشند‌.

♻️شهردار رامسر گفت: طرح کنار گذر ساحلی در دولت بعدی متاسفانه متوقف شد و موضوعات مختلفی چون دریا خواری را مطرح میکنند که از دولت انقلابی و جهادی و مهندس نیکزاد و وزیر کشور احمد وحیدی که آنزمان در پروژه حضور داشتند انتظار داریم کلنگی که به زمین زده شد و مردم را خوشحال کرد باعث حل معضل ترافیکی و مکمل گردشگری با جاذبه های بسیار و طراحی  زیبا داشت از سر گرفته شود.

♨️وی با بیان اینکه در پروژه کنار گذر ساحلی طرح جامع و تفصیلی و کاربری ها مشخص شده بود افزود: انتظار ما از دولت و وزیر کشور اینست که در پاسخ مطالبه گری ما ادامه این پروژه زیر بنایی جهت توسعه حمل و نقل و گردشگری که مصوبه هیات دولت و شورای عالی معماری و شهرسازی را داشت ، مجددا استارت بخورد.

🛑وی تصریح کرد: زیبنده این مردم و نظام  نیست دولتی پروژه ای را آغاز کند  و دولت بعدی با توجیه  علمی و یا هرچیز دیگری انرا محکوم کند که این پروژه منطقی نبوده و به هر دلیلی متوقف شود که این امر بازی با افکار عمومی است.

🔹وی بیان کرد: تعیین تکلیف پروژه کنار گذر ساحلی و ارزیابی آن جهت تسهیل در ترافیک عبوری و توسعه گردشگری عملیاتی شود‌

☑️امینی شاد زباله را یکی از چالش های مهم در شهرهای شمالی عنوان کرد و گفت: انباشت زباله و کوهی از آن در جنگل هیرکانی که ثبت جهانی بوده و شیرابه ناشی از آن حتما  وارد چرخه محیط زیست ما شده  و سبب بیماریهای بی درمان می شود.

🔘وی گفت :حدودا در سال ۸۷ با مشارکت  رامسر، تنکابن و عباس آباد کارخانه کمپوست استارت زده شد و کارخانه تنکابن سهم رامسر نیز  هست و مقام معظم رهبری بودجه ای برای این موضوع اختصاص دادند و سهم مشارکتی سیاست وزارت کشور بوده که منطقه بندی باشد.

♻️شهردار رامسر تصریح کرد: در ماه های اخیر با دکتر رازی مدیر کل وزارت کشور و دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور گفت و گو کردم و قرار بر این شد اولا زباله رامسر به کارخانه تنکابن حمل شود  و البته طرح جدید و دانش بنیانی نیز  معرفی کردیم.

🛑 وی در پایان افزود: رامسر بدلیل شهره جهانی و نقش و عملکرد آن  در سطح کشور و دنیا میبایست به آن توجه ویژه شود که توجه به زیر ساخت اینگونه شهرها ،احترام به شخصیت آنهاست.

✍روابط عمومی شهرداری
             و شورای اسلامی شهر رامسر
@shahrdariramsar
https://www.instagram.com/shahrdariramsar

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0